Na co se zaměřuji

Mám zkušenosti s tréninky jak pro ženy, tak pro muže i děti (od 14 let)

  • Budováni svalové hmoty
  • Tvarování těla
  • Pevný zadek

Jedna z největších obav žen, při příchodu do fitness centra je, že budou vypadat jako chlapi. Věřte mi, nebudete. Musely byste se hodně snažit, aby to tak bylo a s největší pravděpodobnostní brát i nějaký ten steroid. Vybudovat kvalitní svalovou hmotu a tvary u žen, není tak snadné, jak se na první pohled může zdát. 

Při používání vah při tréninku, za účelem budování svalové hmoty, je velmi důležitá technika. Mimo to je podstatná správná kombinace cviků, rychlost opakování, počet opakování, délka pauzy apod. Je to souhra malých, ale podstatných znalostí, které vytváří smysluplný celek.

  • Redukce hmotnosti
  • Problémové partie žen 

Každý z nás asi řeší, že by nějaký to deko nebo i kilo mohl shodit. A pokud ne shodit, tak minimálně zpevnit nebo lépe vytvarovat.

Pokud se chceme zaměřit na redukci váhy, je zásadní držet správně stravu. Pokud se chcete zbavit tuku na břiše, opět strava. Vnitřní strana stehen - strava. Proto je dobré si nechat udělat jídelníček na míru, kde nebudete muset přemýšlet nad tím, jestli je toho málo nebo moc nebo jestli to je zdravé a nebo není. Jídelníček je udělaný přímo pro vás, zohledňuje váš bazální metabolismus, pohybovou aktivitu, zaměstnání, stres, časové možnosti a tak dále.

Co se týče tréninku je lepší zvolit frekventované, dynamické cviky, s větším počtem opakování a zaměřené na celé tělo. 

Ideální je kombinovat silové tréninky s kardiem. Při posilování samozřejmě také spalujete, ale kontinuální pohyb při menší tepové frekvenci, což je při kardiu, vám pomůže lépe se zbavit tuku.

  • Zdravá záda
  • Asistovaný strečink

Většina z vás v dnešní době má sedavé zaměstnání nebo minimálně několik hodin stojí a několik sedí. Právě nesprávné několikahodinové sezení za počítačem nebo jinde, způsobuje bolesti zad, související se špatným držením těla při sezení. Ochabují nám především rombické svaly (mezilopatkové) a záda s rameny padají dopředu. Mimo jiné během sezení kostra těla nenese celou naší váhu, v podstatě při sezení ulevujeme páteři, ta si na to zvyká a při stání už si neseme špatné držení těla, způsobené dlouhým sezením.

Dalším důvodem špatného držení těla je ochablý střed těla, zejména břicho, ale i třeba prsa. Prsní svaly je potřeba posilovat, ale především protahovat. Pokud máme prsní svaly zkrácené, tahají nám opět tělo dopředu.

Často se také setkávám s hyperlordózou (nadměrně prohnutá bederní část), při které je především potřeba posilovat břicho, protahovat bederní vzpřimovače, bedrokyčelní sval, stehenní sval a hamstringy.

Toto vše se dá řešit a zlepšovat správným cvičením a protahováním.